Crystal 100 g

4,9 % alfasyreinnhold

Varenr: 103667
BeskrivelseSpesifikasjoner
Beskrivelse

Crystal er  en ekstremt anvendelig humle, floral og fruktig med urter og krydder smaker av kanel, muskat og sort pepper. Bemerkelsesverdige aromatiske kvaliteter i IPA og bitter tiltross for sitt lave alfasyreinnhold.

 

Alfasyreinnholdet finner du printet på posen. Hvis du ønsker å vite enda mer om humlepakken du har i hånden kan du finne en analyse gjennomført av produsenten HER. Lotnummeret er også trykt på posen.

 

Vår humle er pakket i poser som beskytter mot lys og luft. Posene fylles med nitrogen før forsegling og har derfor markedets laveste oksygeninnhold i henhold til leverandørenes krav på under 2%. Humle er kjølevare, og lagres kaldt fra den forlater fabrikken til vi leverer din ordre.


For deg som hjemmebrygger betyr dette at du får humle av enda bedre kvalitet. Ferskere humle med bedre holdbarhet og mer av de gode aromaene. Humlen blir praktisk talt ikke utsatt for oksidasjon, og de dyrebare aromakomponentene samt alfasyreinnholdet bevares.


Vi er stolte av å kunne levere den beste og ferskeste humlen på markedet.

Opprinnelsesland: USA

Bruksområde: Aroma/smak

 

Aroma/smak: Fruktig og krydret med innslag av kanel, muskat og sort pepper

 

Tilsvarende humletype: Liberty, Hersbrucker, German Hallertau.

 

Vanlige ølsorter: Bitter, Pilsner, Pale Ales, IPA, Stout

Spesifikasjoner

Produktinformasjon

Passer til
  • Engelske Ales
  • Tysk øl
  • Belgisk øl
  • Pils/lager
  • Kölsch/Hybridstiler
  • Gårdsøl
Smak/Aroma
  • Woody/Resin
  • Floral
  • Spicy
Vekt 100 g


Varen er på lager.
Varen er bestilt fra leverandør og leveringsdato er bekreftet.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varen må bestilles fra leverandør.
Varen befinner seg på fjernlager.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varene bestilles fra vår leverandørs lager.
Ubekreftet - Ta kontakt med kundesenter for nærmere informasjon.